Discover Europe to największy Ogólnoeuropejski  Konkurs Fotografii Studenckiej. Ogólnoeuropejski charakter konkursu umożliwia nawiązanie międzynarodowego dialogu.  Fotografia staje się uniwersalnym językiem, który przemawia ponad wszelkimi podziałami. Właśnie to  stanowi największy atut Discover Europe.

Konkurs składa się z dwóch części: etapów lokalnych w Polsce i w każdym kraju europejskim oraz z etapu centralnego. W każdym z tych etapów jury wybierze najlepsze zdjęcia, jednak nie tylko do nich należy głos. Internauci również mają szansę głosować za pośrednictwem strony internetowej.

Zdjęcia można nadsyłać w trzech podstawowych kategoriach. Są to:

Citizen of Europe - Jest to kategoria, w której udział może wziąć każde zdjęcie, którego głównym tematem jest człowiek. Jest to najtrudniejsza, ale zarazem najprzyjemniejsza i najbardziej prestiżowa kategoria. Pokaż nam jak widzisz Europejczyka!

My Europe, My Home - W tej kategorii czekamy na zdjęcia pejzażowe i krajobrazowe, ukazujące z waszej perspektywy różne, zachwycające zakątki Europy - zarówno te dziewicze, nienaruszone ludzką ręką, jak i te miejskie. Podzielcie się swoim kawałkiem Europy!

Surprise me Europe! – Tutaj liczą się zdjęcia zaskakujące, ukazujące niecodzienne, śmieszne bądź dziwaczne sytuacje, z którymi zetknęliście się w Europie.

Uroczysta Gala Finałowa, która corocznie odbywa się w Warszawie, to podsumowanie całego konkursu, wręczenie atrakcyjnych nagród laureatom, wernisaż finałowych prac oraz wspólny bankiet.
 

Oficjalna strona konkursu : http://www.discovereurope.esn.pl/