Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów                 

Discover Europe                   

Już od czternastu lat studenci z całej Europy mają szansę zaistnieć w świecie fotografii. Dzięki konkursowi Discover Europe, fotograficzna wizja Europy zostaje poddana ocenie profesjonalistów. Liczy się świeżość i unikalność w spojrzeniu na Stary Kontynent. Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami jej młodych mieszkańców. To właśnie fotografia, dająca tak szerokie możliwości przekazu, pozwala w najpełniejszy sposób przedstawić i zrozumieć problemy przykuwające uwagę młodych Europejczyków.         

Celem organizatora konkursu - Erasmus Student Network, jest budowanie wspólnoty między odrębnymi społecznościami, które w ramach konkursu mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, inspiracji i poglądów.
Przeprowadzona w marcu bieżącego roku XIV edycja Discover Europe, udowodniła z jaką dumą młodzi Europejczycy potrafią reprezentować miejsca, z których się wywodzą. Uczestnicy jak zwykle nie zawiedli.

Zagadnienia poruszane na fotografiach były bardzo różnorodne - od skłaniającego do refleksji tematu uchodźców, po wywołujące uśmiech na twarzy reportaże ze studenckich podróży. Jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem nietuzinkowych zdjęć i wysokiego poziomu prac. Finaliści zostali nagrodzeni podczas Wielkiej Gali Finałowej, która odbyła się 13 maja w Domu Technika NOT w Warszawie. Zwycięzcy wygrali wycieczki ufundowane przez Student Travel, profesjonalne książki fotograficzne czy też telefony i laptopy ufundowane przez firmę ASUS.        

Przed nami XV edycja, która w marcu 2017 roku znów połączy młodych pasjonatów fotografii z całego kontynentu. Zespół liczący ponad 40 osób już pracuje nad tym, by powtórzyć sukces z ubiegłych lat.

Oficjalna strona projektu

Galeria zwycięskich zdjęć z edycji 2017:

CITIZEN OF EUROPE

I miejsce - Katarzyna Dzieszko - Oddzielenie

 

POSTCARD FROM EUROPE

I miejsce - Victor Zicho - Trails and routes

 

SURPRISE ME, EUROPE

I miejsce - Nikoletta Moraiti - Surprise!